Бородянському професійному аграрному ліцеї функціонує Центр професійної кар'єри ● Положення про Центр кар'єри ДПТНЗ "Бородянський професійний аграрний ліцей"● Наказ "Про створення Центру кар'єри"● Наказ "Про призначення керівника Центру кар'єри"● Склад Центру кар'єри● План роботи Центру кар'єри ДДПТНЗ "Бородянський професійний аграрний ліцей" на 2022 рік● План роботи Центру кар'єри ДПТНЗ "Бородянський професійний аграрний ліцей" на 2023 - 2024 н.р.
Центр кар'єри - це система кар'єрної навігації, важлива сполучна ланка між закладом професійно - технічної освіти із молоддю, ринком праці, роботодавцями і державними установами.
Основна мета Центру кар'єри Бородянського професійного аграрного ліцею - надання допомоги учням та випускникам професійно (професійно - технічної) освіти у працевлаштуванні.
Діяльність центру спрямована:● допомога учням та випускникам у пошуку роботи;● формування якостей молодого фахівця, його адаптація до сучасних вимог ринку праці (формування кар'єрних компетенцій);● допомогу в профорієнтації учнів шкіл.
Завдання Центру кар'єри:- підготовка учнівської молоді до реалізації професійної кар'єри;
- діагностика та розвиток кар'єрної компетентності;
- навчити учнів бути конкурентно спроможними на сучасному ринку праці;
- організовувати виробничу практику;
- сприяти працевлаштуванню випускників;
- проводити моніторинг попиту на ринку праці фахівців, які готує ліцей;
- інформувати випускників про вакансії, що відповідають їхній фаховій підготовці;
- налагодження співпраці з державної службою зайнятості населення, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, які можуть бути потенційними роботодавцями для випускників;
- популяризація престижності професійної освіти серед молоді;
- створення образу ліцею, як центру підготовки висококваліфікованих робітників в очах роботодавців.
Основні напрямки роботи центру:
Допомога здобувачам освіти:у пошуку роботи після отримання диплому;у пошуку роботи для проходження стажування;у пошуку місця проходження практики;у написанні професійного резюме;з питань планування кар'єри та стратегії пошуку роботи;з питань самопрезентації. 2. Співпраця з роботодавцями, котрі зацікавлені у працевлаштування мотивованого молодого спеціаліста, який прагне зробити кар'єру.
3. Організація про проведення тренінгів, майстер - класів та семінарів, котрі направлені на розвиток особистих якостей учнів, необхідних для працевлаштування та подальшого розвитку кар'єри.
4. Проведення Днів кар'єри для ознайомлення учнів з ринком праці (популярні професії, вимоги працедавців, умови праці, юридичні консультації, пов'язані з працевлаштуванням).
5. Зустрічі учнів з роботодавцями (отримання учнями інформації про компанію, про вакансії компанії).