Превентивне виховання – це цілісна система підготовчих, профілактичних дій педагогічного колективу спрямованих на попередження, подолання відхилень у поведінці учнів і запобігання розвитку різних форм їх асоціальної, аморальної поведінки.
Сутність превентивного виховання
Комплексний цілеспрямований вплив на особистість у процесі її активної динамічної взаємодії із соціальними інституціями, спрямованої на фізичний, психічний, духовний, соціальний розвиток особистості; вироблення в неї імунітету до негативних впливів соціального оточення , профілактику, корекцію і подолання асоціальних проявів у поведінці учнів, а саме:● правопорушень (схильність до агресії , крадіжок, брехні та інших вад, що можуть призвести до кримінальних дій);● шкідливих звичок (алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління , токсикоманії, то що );● статевих порушень та їх наслідків ( статевої розпусти , венеричних захворювань, ВІЛ, СНІД , проституції , тощо) ;егоцентризму та екологічної брутальності (позитивне ставлення до всього, що оточує, свідомість, підвищення культури споживання , загальноприйнятні норми людської моралі, тощо).
Завдання превентивного виховання● створення умов для формування позитивних якостей особистостей;● забезпечення соціально-психологічної діяльності;● надання комплексної психолого-педагогічної та медико-соціальної допомоги учням;● забезпечення адекватної соціальної реабілітації учнів, які вчинили протиправні дії або зловживають психоактивними речовинами;сприяння виробленню інтегрованих міждисциплінарних підходів, об’єднанню зусиль різних суб’єктів превентивної роботи
Мета превентивного виховання● сформувати позитивні якості особистості: правової свідомості, уявлень, переконань, що склалися в суспільстві, почуттів, що регулюють поведінку, активної протидії порушникам законів ;● підвищити правову культуру;● сформувати навички здорового способу життя;● втілювати профілактику вживання наркотичних , алкогольних і психотропних речовин;● надавати комплексну психолого-педагогічної допомогу неповнолітнім;● забезпечити адекватну соціальну реабілітацію неповнолітніх, які вчинили протиправні дії , або зловживають психоактивними речовинами
Нормативні документи● Конвенція ООН Про Права Дитини● Декларація Прав Дитини● Закон України «Про Запобігання Та Протидію Домашньому Насильству» ● Про захист суспільної моралі● Закон України «Про Заходи Щодо Попередження Та Зменшення Тютюнових Виробів І Ї Шкідливого Впливу На Здоров’я Населення»● Постанова КМУ «Питання Державної Соціальної Програми Запобіганню Та Протидії Домашнього Насильства»● Про заборону тютюнокуріння в навчальних закладах і установах Міністерства освіти і науки України і затвердження заходів щодо проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед дітей, учнівської та студентської молоді
28 травня 2025 року в ДПТНЗ «Бородянський професійний аграрний ліцей» проведено превентивну годину спілкування зі здобувачами освіти на надзвичайно важливу тему: «Невідворотність покарання за підривну протиправну діяльність». Захід провели: Татаренко В.М. — заступник директора з навчально-виховної роботи, Петрусенко Ю.В. — соціальний педагог, Бабаян А.Е. — практичний психолог.Педагоги роз’яснили ліцеїстам ключові аспекти, які стосуються:- як розпізнати спроби вербування до протиправної діяльності;- що робити у разі підозри або факту вербування;- яка передбачена кримінальна відповідальність за участь у підривній діяльності;- чому такі дії небезпечні не лише для особистості, а й для державної безпеки загалом;- як захистити себе в Інтернеті від впливу ворожої пропаганди та маніпуляцій.
Зрада: що це означає?
05 листопада 2024 року в інтерактивній бібліотеці ДПТНЗ «Бородянський професійний аграрний ліцей» провідним бібліотекарем Кириленко Л.П. та практичним психологом Бабаян А.Е. зі здобувачами освіти груп К-11 й 11 проведено годину спілкування «Зрада: що це означає?».
12 лютого 2025 року в ДПТНЗ «Бородянський професійний аграрний ліцей», у межах місячника методичної роботи, заступником директора з ВР Татаренко В.М., викладачем – методистом інформатики Олексюк Л.Р., практичним психологом Бабаян А.Е. проведено інформаційно – просвітницьку годину для здобувачів освіти ІІ курсу «Як не стати мішенню вербування молоді й залучення її до диверсійної діяльності».